עיצוב חדרי ילדים

פורסם ב: טיפים לעיצוב הבית | 0

אני מייחסת חשיבות רבה לשיתוף הילדים בתהליך העיצוב של חדרם (כמובן תוך הכוונה מתאימה). אפשר לשמוע מן הילד/נער מה רצונותיו, מה התחביבים שלו ומה הצבעים האהובים עליו ולנסות לשלב את הדברים בחדר.  חשוב לזכור שזהו חדר דינמי אשר משתנה עם השנים ולכן כדאי לבחור ריהוט סולידי בגוונים ניטרלים ולהוסיף אביזרים צבעוניים הניתנים להחלפה עם הזמן כמו כריות, שטיח, פופים או כיסוי מיטה.  אביזרים כאלו יאפשרו לילד להביע את טעמו האישי ולשלב מוטיבים רצויים (אבירים, נסיכות, כדורסל או כל נושא אחר). אלו יכולים לבוא בתמונות, טפטים, מדבקות קיר או בטקסטילים.

כדאי לייחס משקל להגדרת הצרכים – האם זהו חדר לילד אחד או יותר, לבן או לבת, מה הגילאים של הילדים ומה ההפרש בינהם. כל הדברים הללו יעזרו לנו בתכנון ואז נוכל להגדיר סגנון ולהתחיל לסדר את הריהוט בתוך החלל.

תורת ה"פנג שוואי" הסינית, העוסקת ביחס בין האדם והסביבה , ממליצה לצבוע את חדרי הילדים בגוונים שקטים.  לילדים  נמרצים מומלצים צבעים רגועים ולילדים יותר פאסיבים מומלצים צבעים חזקים יותר. חשוב להפריד בין פינת הלמידה בה צריך להתרכז לבין אזור השינה ואזור האירוח והמשחק. לא רצוי למקם את המיטה מול הדלת כי משם מגיעות האנרגיות, אך כן כדאי למקם את  ראש המיטה לכיוון הקיר. מומלץ לחשוב על ניצול המקום בחדר כיוון שלילדים יש משחקים רבים ואוספים שונים. יש לתת משקל לנושא האפסון- אם בדמות מדפים, מגירות, סלסלות, או קופסאות.  בחדר קטן רצוי להגביה מעט את המיטה ולנצל את המקום שתחתיה.

אז צאו לדרך, וקחו את הילדים אתכם. חווית הקניה המשותפת תתרום גם היא להרגשה הטובה של הילד.